Engelli asansörü inşaat aşamasında yada projesinde asansör kuyusu makine dairesi veya kuyu dibi olmayan müstakil evler, teras katlar, showroom ve müzeler, kamusal alanlar, dublex ve triplex villa tipi yapılarda katlar arası ulaşım ve erişim ihtiyaçlarınız için tasarlanmış modern makinelerdir. Coğrafi nedenlerden dolayı en iyi dış mekan kullanımı için anti-korozyona karşı galvaniz tesislerimizde boya öncesi galvanizleme işlemine tabi tutularak metal demirlerin korozyona karşı paslanması engellenir. Engelli asansörlerinin fiyatını bu prosesler doğrudan etkiler.

Standartlara uygun iyi bir performans alabileceğiniz engelli asansörü nasıl olmalı? Hangi malzemelerden üretilmeli? Neden polyester dış cephe boyası ile boyanmalı? Esb boya ile üretilseler paslanır mı? Bu ve benzeri soruların cevabı aslında çok basittir, ürün hangi ortamda kullanılacak? denize yakın bir bölgede mi? Bu soruların cevabını verdiğinizde engelli asansörünün fiyatı veya maliyeti çıkmış sayılır geriye yükseklik ve durak sayısı kalır. Engelli asansörü fiyatı için sektörel bir tarama yaptığınızda bir birleri ile alakasız çok farklı fiyatlar görürsünüz. Soru şu “ben ne alıyorum?” “kaç yıl kullanmalıyım ürünü?” “ürünler arasındaki farklar nedir?” “en ucuz olan ürünü mü almalıyım?” yada “en pahalı olan ürün en iyi olan ürün müdür?” Öncelikle engelli asansörü aldığımızı ve güvenlik sistemlerinin önemli olduğunu anlamalıyız çünkü ürünü kendiniz kullanacaksınız yada sevdiğiniz insanlar.

Dikey engelli asansör sistemleri Avrupa standartları olan EN81-41 direktifi ve 2006 42 AT makine emniyeti yönetmeliklerine uygun yapılır. Bu standartlar insanların güvenliği için riski asgariye indirir ve sürekli revize edilir.

Engelli asansör sistemleri yatay yada eğimli veya dikey olarak iki farklı kategoriye ayrılır. Biz burada dikey engelli asansörü fiyat listesi açıklamaya çalışacağız. Dikey engelli sistemleri sürüş teknikleri açısından genel olarak sonsuz vida milli ve hidrolik tahrik olarak üretilirler. Tahrik tipleri bakımından engelli asansör fiyatları da değişiklik gösterir. Hidrolik sistem ile tahrik edilen hidrolik engelli asansörü hidrolik üniteyi oluşturan valf bloklarının hangi özellikler ile donatılmasını istediğinize göre veya markasına göre ve en temel olan şey üzerindeki güvenlik komponentlerinin seçimine göre değişir. Standartlara uygun hidrolik engelli asansörü ünitesinde olması mecburi olan güvenlik özellikleri aşağıdaki gibidir.

• El Pompası
• Patlak Boru Valfi
• Gevşek Halat Valfi
• Aşırı Basınç Valfi
• Debi Sınırlama Valfi
• Manüel Alçaltma Valfi

blog1-compressor

Sevdikleriniz için güvenilir ürünler seçin!

Asansör sistemleri için tasarlanmış standartlara uygun valf blokları ünitelerden sonsuz ses ve titreşim oluşmaması için vidalı pompa ve yağın içerisinde çalışabilen dalma motorlar kullanılmalıdır. Vidalı pompaların kullanılması sistemin çok az bir ses ile çok yüksek performansta çalışabileceği anlamına gelir. Vidalı pompalar yerine dişli pompalar kullanıldığında maliyet düşerken katlanarak artan ses ve titreşimin oluşması
kaçınılmazdır. Dişli pompalar çalışma ömrü bakımından da çok tercih sebebi değildir. Dış mekan kullanımı söz konusu ise polyester boya, deniz kenarı veya yakın bölgeler için galvaniz kaplama ile üretilmesi makinenizin ömrünü uzattığı gibi çalışma performansını da artırmış olur.

Yapılan açıklamalar neticesinde eğer engelli asansörü alım kararı almış ve bu makaleyi de okumuş iseniz artık aldığınız fiyatların ne anlam ifade ettiğini nasıl bir ürün almanız gerektiğini ve en önemlisi de engelli asansörü fiyatının nasıl şekillendiğini öğrenmiş oldunuz. Ama şimdi olmadı ki bu biz fiyat öğrenmek istiyorduk diyen arkadaşlar için standartlara uygun seyir yüksekliklerini ve durak sayısı gibi özelliklerini girip engelli asansörü fiyat listesi hesaplama tablosundan hesaplayabilirsiniz. Online satın alabileceğiniz hidrolik engelli asansörü fiyatı için tek yapmanız gereken EvAsansörü satış mağazamızdan öğrenebilirsiniz.